Uroš Tripković Fan Club

Dobro došli na sajt fan club-a Uroš Tripković

PortalHomeCalendarGalleryFAQ/УпутствоТражиРегиструј сеЛиста члановаКорисничке групеПриступи

Share | 

Devetka za desetku

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
АуторПорука
Maler
Pocetnik
Pocetnik

Број порука : 18
Локација : Kod Urosa Tripkovica
Registration date : 16.02.2008

ПорукаНаслов: Devetka za desetku   Thu Apr 24 2008, 23:11

DEVETKA ZA DESETKU

U meču sa Hemofarmom, bek Partizana Uroš Tripković konačno zablistao
Ekipa me sve vreme bodrila da prevaziđem krizu, hranili me loptama
kada mi nije išlo

“To je pravi Tripković”, “Znao sam da će doći i taj dan”, “Gde su sada oni što su ga kritikovali”... samo su neki od komentara navijača Partizana tokom duela sa Hemofarmom. A Uroš je baš namestio ruku. Jedan, dva, tri, četiri... Sve u prvoj četvrtini. Pet, šest u drugoj, sedam u trećoj, osam i devet u poslednjoj, kada je bilo najvažnije. Na kontu posle meča sa Hemofarmom neverovatan podatak, bek crno-belih šutirao je deset puta za tri poena i samo jednom je promašio! Bio je to onaj stari Uroš, neumoljiv, hrabar, precizan... Šteta što u dvorani Pionir nije bilo više gledalaca, šteta i što publika pored malih ekrana nije moga da vidi Tripkovićev šou-tajm, ali i onih 1.500 pristalica kluba iz Humske, ovacijama su pozdravili probuđenog reprezentativca.

- Bilo je to sjajno veče. Baš onakvo kakvo sanjaju svi šuteri – ističe Tripković.

Da li ste znali koliko puta ste ubacili trojku Vrščanima?

- Nisam brojao, ali od prilike očekivao sam da je cifra negde oko osam, devet. I pogodio sam.

Gađali ste kao nikada pre?

- Ovo mi je apsolutni rekord na utakmicama. Nikada nisam šutirao sa 90 odsto preciznosti na ovoliki broj pokušaja.

A na treningu?

- Zaređam 30 i nešto, ali to nije isto. Na treninzima šutiram iz mesta, onako opušteno, ulgavnom na kraju. Utakmice su druga priča. Da bih došao do pozicije za šut moramo i ekipa i ja mnogo toga da uradimo.

Mnogima ste sada začepili usta?

- Iskreno, najvažnije mi je da se vraćam u formu. Nisu najbitnije trojke. Drago mi je što mogu da pomognem ekipi da do kraja sezone ostvari zacrtani cilj.

Vraća se i poljuljano samopouzdanje?

- To je za šutera najvažnije. Polako sam počeo da vraćam samopouzdanje i mislim da će to biti u redu do kraja sezone.

Koliko su vam pomogli trener Vujošević, odnosno saigrači?

- Mnogo – kao iz topa će Tripković. - Ekipa je sve vreme bila uz mene, pomogala mi, bodrila da prevaziđem krizu. “Hranili” su me loptama kada mi nije išlo i govorili da nastavim. Imali su ogromno poverenje. Naravno i trener je uvek bio iza mene, podržavao me i puštao da igram. Stvarno sam im svima zahvalan.

Konačan obračun za Jadransku i srpsku tituli se približio?

- Imamo još 20 utakmica do kraja sezone. Do trofeja u regionalnom takmičenju dele nas dve pobede i potrudićemo se da ga osvojimo. Bilo bi sjajno kada bismo sezonu završili sa tri titule. Svesni smo da će biti teško, ali smatram da možemo do cilja. Sigurno da trenutno nisu svi igrači u top formi, ali kada se kockice slože imaćemo razloga za još više zadovoljstva – istakao je Tripković.

SLEKTOR SNIMAO

Na Dudi je

da odluči

Selektor reprezentacije Srbije Dušan Ivković video je pravog Uroša protiv Hemofarma?

- Nije prvi put da selektor dolazi na naše utakmice, bio je tu i ranije. To mu je posao. Na njemu je da odluči ko će biti na reprezentativnom spisku, a na nama je da igramo dobro i nametnemo se – kaže Uroš.

PEH PROTIV ZVEZDE

Umalo lom prsta

U derbiju sa Crvenom zvezdom Tripkoviću se u sekundi srušio svet. Pomislio je da je polomio prst na desnoj ruci, ali srećom ispostavilo se da je došlo do iščašenja.

- Poludeo sam u trenutku. Mislio sam da je došlo do preloma. Položaj prsta nije bio prirodan, ali doktor Čubrilo ga je odmah vratio u prvobitni položaj. Ni sam ne znam šta mi je tada prolazilo kroz glavu. Srećom, dobro se završilo – napominje Tripković, koji je minulog leta imao mnogo problema sa povredama.

http://www.sport.novosti.co.yu/sadrzaj.php?kat=2&pkat=8&id_vest=25093
Назад на врх Go down
Погледај профил корисника http://www.uros-tripkovic.cpbija.com

Devetka za desetku
Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
Страна 1 of 1